ARTSS

2020.gada 1.jūlijā ir uzsākts darbs pie valsts mēroga projekta “Perspektīvās tehnoloģijas noturīgiem un drošiem servisiem” (ARTSS), iesaistot gan vairāku augstskolu mācībspēku, gan studentus.

ARTSS ir daļa no Ministru kabineta izsludinātās valsts pētījumu programmas projektiem steidzamas ekonomiskās darbības un sociālās ikdienas dzīves aktivitātes atjaunošanai, kā arī cilvēku izglītošanai ar ārkārtas situācijas saistītajiem jautājumiem, kas radās COVID-19 pandēmijas dēļ.

Projekta laikā tiks izstrādāti droši servisi un analizēti lietošanas gadījumi tādās jomās kā IKT (Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas) infrastruktūrā, telemedicīnā, attālinātā darbā un mobilitātē. Servisu izstrādei projektā tiks izmantotas lielo datu, zināšanu pārvaldības un digitālo dvīņu tehnoloģijas.